Działalność
Misja
"Nasza misja to: zabezpieczenie globalnej komunikacji poprzez produkcję i dostawy kompletnych rozwiązań zasilania dla infrastruktury telekomunikacyjnej”.
Rola systemu zasilania
Podstawową rolą systemu zasilania DC jest dostarczenie energii do urządzeń, które wymagają odpowiednich parametrów zasilania. Dodatkowym zadaniem systemu zasilania gwarantowanego jest zapewnienie bezprzerwowego zasilania całej infrastruktury telekomunikacyjnej, także podczas zaniku dostaw energii z sieci energetycznej będącej podstawowym źródła zasilania. Gwarantując tym samym ciągłość usług a w efekcie nieprzerwane przychody i zyski operatorów.
Główne składniki systemu zasilania
Prostowniki
Zdecydowana większość profesjonalnych urządzeń infrastruktury telekomunikacyjnej nie może być podłączona bezpośrednio do sieci energetycznej. Wszystkie te urządzenia posiadają zasilanie stałoprądowe, które na ogół jest zapewniane przez system zasilania zwany w Polsce siłownią telekomunikacyjną. Zamiana napięcia przemiennego sieci energetycznej o napięciu 400/230 VAC na 48 lub 24 DC jest głównym zadaniem prostownika będącego podstawowym podzespołem elektronicznym siłowni telekomunikacyjnej. Siłownia Telekomunikacyjna może się składać z rożnej ilości oraz wielkości mocy prostowników zależnej od mocy urządzeń odbiorczych podłączonych do systemu. Typowy prostownik przetwarza napięcie przemienne 110/220/240/400/440 VAC na napięcie stałe 12, 24 lub 48 VDC.
Baterie
Baterie zapewniają zasilanie stałoprądowe odbiorów odpowiednim napięciem DC, w przypadku zaniku zasilania z podstawowej sieci energetycznej AC. Baterie są jednym z najbardziej wrażliwych części systemu zasilania gwarantowanego. Ich efektywność oraz żywotność w dużej mierze zależy od środowiska w jakim pracują oraz parametrów siłowni telekomunikacyjnych, które zapewniają optymalne warunki ich ładowania oraz na bieżącego monitorują ich aktualny stan.
Moduł kontrolno-sterujący
Jest on “mózgiem’ całego systemu. Pozwala na ciągłe monitorowanie stanu urządzeń zasilających ale także i baterii akumulatorów. Sterowanie oraz wgląd w parametry systemu odbywa się lokalnie poprzez wyświetlacz LCD oraz zestaw przycisków na panelu czołowym sterownika. Zdalną komunikację ze sterownikiem zapewniają dostępne w sterowniku złącza do podłączenia modemu lub bezpośrednio sieci IP.